Kurumsal Karbon Ayak İzi Hesaplama ve Raporlama Eğitimi (ISO 14064-1)

Yeşil Büyüme-Enexion Group Ortak Eğitimi

Kurumsal Karbon Ayak İzi Hesaplama ve Raporlama ISO 14064-1 Standartı'nı tüm detayları ile ele alacağız.

Yeşil Büyüme Şimdiye Kadar Kimlere Eğitim Verdi?

Eğitime Genel Bakış

“Kurumsal Karbon Ayak İzi Hesaplama ve Raporlama (ISO 14064-1)” eğitimi, katılımcıları uluslararası standartlara göre kurumsal karbon ayak izlerini ölçme ve raporlama konusunda yetkin hale getirmek üzere tasarlanmıştır. Eğitim, aşağıdaki başlıklar altında yapılandırılmıştır:

 • Sera Gazı Envanteri Hazırlama Yaklaşımları
 • Sera Gazı Envanteri Tasarımı ve Geliştirilmesi
 • Sera Gazı Envanteri Bileşenleri
 • Sera Gazı Emisyonu Hesaplama Yöntemleri
 • Sera Gazı Envanter Kalite Yönetimi
 • Sera Gazı Envanterinin Raporlanması
 • ISO 14064-1 Raporlaması Sonrası Adımlar

 

Eğitimin Amacı ve Faydaları

 • Küresel Standartlara Uyum: ISO 14064-1, sera gazı envanterlerinin uluslararası kabul görmüş standartlara göre hazırlanmasını sağlar. Bu eğitimle, şirketlerin küresel sürdürülebilirlik dönüşümüne, uyumlu ve şeffaf bir şekilde katılımda bulunmalarını amaçlanmaktadır.
 • Risk Yönetimi ve Fırsatlar: Düzenli ve standartlara uygun sera gazı raporlaması, yasal uyumu sağlamanın yanı sıra operasyonel verimliliği artırır ve uzun vadeli maliyet tasarrufu sağlar. Eğitim, sera gazı yönetimi risklerini azaltırken sürdürülebilirlik fırsatlarını değerlendirmeyi kolaylaştırır.
 • Şeffaflık ve İzlenebilirlik: ISO 14064-1 standardı, şirket raporlamalarında şeffaflık ve doğruluğu garanti eder. Eğitimle, katılımcılar raporlamalarını doğru, tutarlı ve karşılaştırılabilir hale getirmenin yollarını öğrenir, bu da şirkete olan güveni artırır ve izlenebilirlik sağlar.

 

Kimler Katılmalı?

Bu eğitim aşağıdaki profesyoneller için uygun olabilir:

 • Çevre yönetimi ve sürdürülebilirlik alanında çalışan yöneticiler ve uzmanlar.
 • İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili profesyoneller.
 • Kalite kontrol ve kalite yönetimi departmanlarındaki çalışanlar.
 • Politika yapıcılar ve hükümet yetkilileri.
 • Çevresel etki değerlendirme konularında çalışan danışmanlar.
 

Toplam 2 seans ve 5 saat sürecek olan eğitim; şirketlerimiz, şirketlerin sürdürülebilirlik yöneticileri, sürdürülebilirlik danışmanları ve kendilerini bu alanda geliştirmek isteyenler için hazırlandı.

Neden Yeşil Büyüme Eğitimleri?

Kurumsal Karbon Ayak İzi Hesaplama ve Raporlama Eğitimi (ISO 14064-1)

“Eğitim kayıtları ve ödemeler Superpeer platformu üzerinden yapılmaktadır. Formu doldurunca ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz. Sayfayı kapatmayınız”

  Yeşil Büyüme bu bilgileri ilgili içerik, ürün ve hizmetler hakkında sizinle iletişime geçmek için kullanacaktır. İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza göz atın: https://yesilbuyume.org/gizlilik-politikasi

  Yorumlar
  Bültenleri ile ülkemiz ekonomisinde önemli rolü olan şirketlerimize, Avrupa Yeşil Mutabakatı, sürdürülebilirlik, iklim değişikliği, yeşil ekonomi, raporlama standartları gibi geniş çaplı bir çerçevede en güncel gelişmeleri, uluslararası raporları, istikrarlı bir şekilde ulaştırıyor, analizleri ile pratik yönlendirmeler sunuyor. Önemli bir bilgi birikimine sahip olan Yeşil Büyüme’nin hazırladığı eğitimlerin şirketlerimize yüksek katma değer sağlayacağına inancım tam!
  Elif Özkul GÖKMEN
  SERCOM Consulting
  Sn. İlyas GÜLENÇ beyden sürdürülebilirlik, GRI standartları ve rapor uygulamaları hakkında eğitim aldık. Şirketimiz için eğitimin içeriği ve uygulamalar açısından güzel ve faydalı bir eğitim oldu. Bu konuda eğitimi veren Sn. İlyas GÜLENÇ hocamıza , hazırladığı sunumlar, uygulamalar, örnekler  ve  eğitim sonrası destekleri için çok teşekkür ederiz.
  Nurcan ÇELİKOĞLU
  Ortadoğu Rulman
  Yeşil Büyüme ekibini, ülkemizde sürdürülebilirlik ve yeşil dönüşüme dair yarattıkları katma değer için içtenlıkle kutluyorum. Verdikleri hizmet kalitesi ve profesyonellikleri nedeniyle bu değerli ekiple yol almak benim için gurur verici.
  Dr. Rakibe KÜLÇÜR
  Founder of Sustaila Consulting Services

  Eğitim Kim Tarafından Verilecek?

  Elif ARIKAN-Enexion Group Sürdürülebilirlik Danışmanı
  Elif, 2022 yılından bu yana Enexion Group’da “Sürdürülebilirlik Danışmanı” olarak çalışmaktadır. Karbon Ayak İzi, Yaşam Döngüsü Analizi (LCA), Çevresel Ürün Beyanı (EPD), Karbon Yol Haritası ve SKDM raporlaması projelerinde çalışmaktadır. Elif, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Çevre Mühendisi lisans derecesine sahiptir. Akabinde İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) Çevre Biyoteknolojisi Programında yüksek lisansını tamamlamıştır. Elif, aynı programda doktoraya devam (PhD) etmektedir.
  Alper GÜRBÜZ-Enexion Group Danışman
  Alper, 2021 yılından bu yana, Enexion Group’ta sera gazı ölçümü ve raporlaması, yaşam döngüsü analizi, SKDM raporlaması projelerinde “Danışman” olarak çalışmaktadır. Alper, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) Mimarlık lisans derecesine sahiptir.