Sektörel Sürdürülebilirlik

Elektronik, tekstil, inşaat, kimya vb. her bir sektörün dinamikleri ve paydaşları farklı. Bu nedenle farklı sektörlere yönelik dünyadaki yasal ve teknolojik gelişmelerin yakından takip edilerek her bir sektöre özel sürdürülebilirlik reçeteleri hazırlanmalı.

Sürdürülebilirlik konusu özellikle yüksek etkili ürünlere sahip sektörleri yakından ilgilendiriyor. Yoğun materyal kullanan sektörlerin, iklim değişikliği ile mücadele kapsamında getirilen düzenlemelerden birinci derecede etkilenmesi bekleniyor. Gelişmiş ülkelerde iklim değişikliği konusunda tüketicilerin bilinçlenmesi ve Avrupa Yeşil Mutabakatı kapsamında getirilen “Sürdürülebilir Ürün İnisiyatifi”, sektörleri daha sürdürülebilir iş yöntemleri ve üretim modellerine geçmeye zorluyor.  

Avrupa Birliği’nin Batarya Politikası

Bataryalar İçin Sürdürülebilir ve Döngüsel Tedarik Zinciri Beklentisi Artıyor Avrupa Konseyi 10 Temmuz 2023’te bataryalara ilişkin sürdürülebilirlik kurallarını güçlendiren yeni bir düzenlemeyi kabul etti. Yönetmelik, bataryaların üretim sürecinden yeniden kullanımlarına ve geri dönüşümlerine kadar gerçekleşen...

Devamı