Yeşil ve Dijital Dönüşüm Ekseninde Deprem Bölgesinde Endüstriyel Yeniden Yapılanma

*Bu webinar; Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından Birleşik Krallık finansal desteğiyle yürütülen “Deprem Sonrası Erken Toparlanma için Mesleki Eğitim ve Sosyal Hizmetler Aracılığıyla Toplum Temelli Modeller Oluşturma Projesi” kapsamında düzenlenmektedir.

Eğitimde hangi konular ele alınacak?

Yerelde ve uluslararası düzlemde sürdürülebilirlikle ilgili hızlı bir dönüşüm yaşanıyor. Bu yüzden yeşil dönüşümün meydana getirdiği somut sonuçlar ve bunlara ayak uydurmak adına atılması gereken adımların kapsamlı şekilde tartışılması gerekiyor.

Toplam 2 saat sürecek olan webinarda deprem bölgesi sanayi ve ticaret odaları mensuplarının sorularına cevap verilecektir. 

Güçlenen ESG - Finansman Bağlantısı

 • ESG performansınız düşükse finansmana erişiminiz zorlaşacak. Peki neden?
 • Yatırımcıların sürdürülebilirlik performansı düşük ürün ve projeleri tercih etmeme sebepleri nelerdir?

Geçiş ve Fiziksel Riskler

 • Sanayicilerimizi doğrudan etkileyecek Avrupa Yeşil Mutabakatı düzenlemeleri neler?
 • Karbon ücretlerinin artması ne anlama geliyor?
 • Kurumsal sürdürülebilirliğin yasal sorumluluk haline dönüşmesi nasıl yorumlanmalı?
 • Dijital ürün pasaportlarının tedarik zincirlerine etkileri nasıl anlaşılmalı?

Türkiye'nin Net-Sıfır Yolculuğu

 • Milli Emisyon Ticaret Sistemi neler getirecek?
 • Milli taksonomi ve sürdürülebilir bankacılık uygulamaları sanayicilerimiz açısından hangi sonuçlara yol açabilir?

Çözüm Önerileri

 • Sanayi ve ticaret odalarımız dönüşüme ayak uydurma adına neler yapabilir?
 • Kurumsal sürdürülebilirlik prensipleri reel olarak nasıl hayata geçirilebilir?
 • Avrupa Yeşil Mutabakatı düzenlemeleri nasıl fırsata dönüştürülebilir?

Neden Yeşil Büyüme Sınırda Karbon Düzenlemesi Mekanizması (SKDM) Eğitimi?

Bütüncül Bakış Açısı

Sürdürülebilirlik ekseninde endüstriyel dönüşüm oldukça karmaşık bir konu. Kurumsal sürdürülebilirlik, ESG, yeşil dönüşüm gibi pek çok konu somut örnekler üzerinden anlatılmadığında eyleme geçme konusunda yeterli kararlılık oluşmuyor. Uzun süredir yerli ve yabancı kaynakları haftalık taramalarla yaptığımız araştırmalar sonucunda ulaştığımız somut bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Karmaşadan Senteze

Kurumsal sürdürülebilirlik, ESG, yeşil dönüşüm gibi pek çok konu somut örnekler üzerinden anlatılmadığında eyleme geçme konusunda yeterli kararlılık oluşmuyor. İşletmeleri ilgilendiren sürdürülebilirlikle ilgili somut risk ve fırsatları ele alacağız.

Deprem Bölgesi Sanayicilerine Özel

Bu eğitimde ele alınacak konular ve cevaplanacak sorular deprem bölgesindeki sanayicilerimiz ve ticaret odası mensuplarımız için özel olarak hazırlanacak.

Yeşil Büyüme Kimlere Eğitim Verdi?

Yeşil ve Dijital Dönüşüm

“Yeşil ve Dijital Dönüşüm Ekseninde Deprem Bölgesinde Endüstriyel Yeniden Yapılanma” Webinarına Katılın

  Yeşil Büyüme bu bilgileri ilgili içerik, ürün ve hizmetler hakkında sizinle iletişime geçmek için kullanacaktır. İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Bilgileriniz etkinlik düzenleyicisi dışında kalan üçüncü taraflar ile paylaşılmaz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza göz atın: https://yesilbuyume.org/gizlilik-politikasi

  Yorumlar
  Bültenleri ile ülkemiz ekonomisinde önemli rolü olan şirketlerimize, Avrupa Yeşil Mutabakatı, sürdürülebilirlik, iklim değişikliği, yeşil ekonomi, raporlama standartları gibi geniş çaplı bir çerçevede en güncel gelişmeleri, uluslararası raporları, istikrarlı bir şekilde ulaştırıyor, analizleri ile pratik yönlendirmeler sunuyor. Önemli bir bilgi birikimine sahip olan Yeşil Büyüme’nin hazırladığı eğitimlerin şirketlerimize yüksek katma değer sağlayacağına inancım tam!
  Elif Özkul GÖKMEN
  SERCOM Consulting
  Sn. İlyas GÜLENÇ beyden sürdürülebilirlik, GRI standartları ve rapor uygulamaları hakkında eğitim aldık. Şirketimiz için eğitimin içeriği ve uygulamalar açısından güzel ve faydalı bir eğitim oldu. Bu konuda eğitimi veren Sn. İlyas GÜLENÇ hocamıza , hazırladığı sunumlar, uygulamalar, örnekler  ve  eğitim sonrası destekleri için çok teşekkür ederiz.
  Nurcan ÇELİKOĞLU
  Ortadoğu Rulman
  Yeşil Büyüme ekibini, ülkemizde sürdürülebilirlik ve yeşil dönüşüme dair yarattıkları katma değer için içtenlıkle kutluyorum. Verdikleri hizmet kalitesi ve profesyonellikleri nedeniyle bu değerli ekiple yol almak benim için gurur verici.
  Dr. Rakibe KÜLÇÜR
  Founder of Sustaila Consulting Services
  ilyas gulenc

  İlyas GÜLENÇ

  Yeşil Büyüme Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Direktörü

  Avrupa Yeşil Mutabakatı, Emisyon Ticaret Sistemi ve Kurumsal Sürdürülebilirlikle ilgili farklı kurum ve kuruluşlara kapsamlı eğitimler verdim. SKDM’nin işleyişine yönelik kaleme aldığım makaleler eğitime hazırlık açısından faydalı olacaktır.​